خداحافظ آقای اسپاک

  • زمان : ۱۳۹۳/۱۲/۸ ه‍.ش.،‏ ۲۰:۲۵
  • نمایش : ۲٬۲۸۶ دفعه
  • موضوع : اخبار

لنارد نیموی در سن 83 سالگی درگذشت

 
لنارد نیموی، بازیگر پرآوازه‌ای که خالق یکی از به‌یادماندنی‌ترین نقش های علمی تخیلی تاریخ بود، روز جمعه 8 اسفندماه و در سن 83 سالگی به دلیل ابتلا به بیماری ریوی درگذشت.
لنارد نموی کارنامه درخشانی از خود به‌جای گذاشت. او در زمینه‌های متفاوتی از نویسندگی و عکاسی گرفته تا کارگردانی و بازیگری در سینما و تلویزیون و تئاتر و موسیقی آثاری از خود به‌جای گذاشته است اما شاید هیچ‌یک از آثار او به‌اندازه نقش آقای اسپاک، ماندگار و الهام‌بخش نبود.
آقای اسپاک شخصیت ممتاز دنیای پیشتازان فضا که دورگه‌ای از نژاد انسان و ولکان بود، الهام‌بخش بسیاری از بیننده‌های این مجموعه شد. آن‌ها در آقای اسپاک نگاه دقیق علمی و تحلیلی را می‌دیدند. او و همکارانش باعث شدند بسیاری از نوجوانان آن دوره به دنیای علم علاقه‌مند شوند. بسیاری از آن نوجوان‌ها امروز درحال‌توسعه مرزهای فضا، این آخرین سرحدات کشف نشده پیش روی بر هستند.
لنارد نیموی که دچار عارضه ریوی بود پیش‌تر گفته بود که 30 سال پیش سیگار را ترک کرده است اگرچه به‌اندازه کافی به‌موقع نبود. او از بیماری‌اش که او را ناچار می‌کرد در بسیاری از محافل با کپسول اکسیژن کوچکی حضور یابد، برای انتقال پیام مهمی استفاده می‌کرد: «همین امروز سیگار را ترک کنید.»
او در آخرین توییت خود که روز دوشنبه 4 اسفند منتشر کرد نوشت: «زندگی همانند یک باغ است. می‌توان لحظات کامل و عالی را تجربه کرد اما نمی‌توان آن‌ها را برای همیشه حفظ کرد مگر در خاطره‌ها»
 
 
لنارد نموی در چند سال اخیر در چند فیلم و سریال ازجمله بازسازی پیشتازان فضا و همچنین قسمت‌هایی از سریال فرینج در نقش دکتر ویلیام بل ایفای نقش کرد.
او و تأثیر الهام‌بخش او تا سال‌های طولانی در ذهن‌ها باقی خواهد ماند و صدای پرطنینش در گوش‌ها باقی خواهد ماند: «زندگی‌تان طولانی و کامروا باد.»
 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی