پنجاهمین سالگرد پیشتازان فضا در اولین کمیک‌کان سیلیکون ولی

  • زمان : ۱۳۹۴/۷/۴ ه‍.ش.،‏ ۱۶:۴۲
  • نمایش : ۳٬۱۳۲ دفعه
  • موضوع : اخبار

 کمیک کان، یک کانونشن بین‌المللی سالانه با هدف اصلی سرگرمی‌هایی از ژانرهای مختلف است. کمیک‌کان سان‌دیه‌گو را می‌توان بزرگ‌ترین رخداد سال برای طرفدارانِ ژانرهای علمی‌تخیلی،‌فانتزی، وحشت و ..دانست. در این مراسم هنرپیشه‌ها و کارگردان‌ها و نویسنده‌ها حضور دارند و معمولا تکه‌هایی از سریال‌ها و فیلم‌های جدید نمایش داده می‌شوند، کنفرانس‌هایی با حضور چهره‌های سرشناس مطرح می‌شود و بسیاری برنامه‌های دیگر از این دست.

معروف‌ترین کمیک‌کان،‌کمیک‌کان سان‌دیه‌گو است که در واقع بنیان‌گذار این نام و مراسم است اما بعد از آن کمیک‌کان‌های دیگری هم در شهرهای دیگر بنیان‌گذاری شده‌اند. حال برای اولین بار یک کمیک‌کان در سیلیکون ولی کالیفرنیا برگزار می‌شود. قلب تپنده‌ی فناوری اطلاعات دنیا. مرکز تمام شرکت‌های نرم‌افزاری غول. استیو وزنیاک پیشرو در علوم و فناوری این مراسم را بنیان‌گذاری کرده تا پیشرفت تکنولوژی و سرگرمی در کنار همدیگر جشن گرفته شود. منطقی به نظر می‌رسد که جشن پنجاهمین سالگرد سریال معروف «پیشتازان فضا» (star trek) در این مراسم باشد.

ویلیام شاتنر که نقش کاپیتان کرک در این مجموعه را بازی کرده در این باره چنین می‌گوید:

«منطقی است که پنجاهمین سالگرد پیشتازان فضا همراه با فناوری‌ای جشن گرفته شود که در زمان پخش اولیه‌ی این سریال علمی‌تخیلی محسوب می‌شد. بی‌صبرانه منتظرم تا در کمیک کان سیلیکون ولی شرکت کنم.»

پیشتازان فضا نه تنها یکی از محبوب‌ترین آثار تمام عاشقان علمی‌تخیلی است، بلکه الهام بخش نسلی از مهندس‌ها، هنرمندان، کارگردانان و دانشمندان بوده است. پیشتازان فضا را می‌توان یکی از آن نقاط عطفی دانست که در آن علم و هنر در کنار هم حضور دارند و الهام‌بخش و آشتی‌دهنده‌ی هنرمندان و دانشمندان بوده‌اند. یکی از نمونه‌های کارکرد موفق دعوت به علم‌دوستی با استفاده از رسانه‌ای که در بیشتر مواقع مبتذل شمرده می‌شود.

کمیک‌کان سیلیکون ولی در فاصله‌ی ۱۸ تا ۲۰ مارس ۲۰۱۶ در سیلیکون ولی کالیفرنیا برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه