تلاش برای ساخت میناس‌تریث

  • زمان : ۱۳۹۴/۵/۲۲ ه‍.ش.،‏ ۲۱:۲۶
  • نمایش : ۲٬۶۷۶ دفعه
  • موضوع : اخبار

میناس تریث، شهر باستانی پادشاهان، پایتخت گوندور، شهر سپید و درخشان سرزمین میانه، شاید این بار نه در سرزمین میانه که در زیر آسمان زمین ما سر برآورد.

گروهی از مهندسان و معمارهای علاقه‌مند به دنیای شگفت‌انگیزی که جی.آر.آر تالکین خلق کرده است، تصمیم گرفته‌اند با دعوت از مردم و علاقه‌مندان این دنیا از سراسر جهان هزینه لازم برای بنای میناس تریث روی زمین را گردآوری کنند.

بر اساس تخمین این گروه از مهندسان هزینه لازم برای ساخت این شهر 2.82 میلیارد دلار است و باقی‌مانده هزینه جمع‌آوری‌شده صرف نگهداری و تعمیرات لازم در این شهر خواهد شد.

این گروه در صفحه جمع‌آوری هزینه لازم برای ساخت این پروژه در نشانی

https://www.indiegogo.com/projects/realise-minas-tirith#/story

نوشته‌اند که قصد دارند نه‌تنها یکی از چشمگیرترین مقاصد گردشگری جهان که محیطی مناسب برای کار و زندگی را بسازند.

آن‌ها فرصتی 60 روزه در اختیار دارند تا بتوانند این بودجه را جمع‌آوری کنند و برای هدیه کننده‌های اصلی جوایزی نیز در نظر گرفته‌اند.

در 13 روز ابتدایی این پروژه 800 نفر به آن کمک مالی کرده‌اند و در کل مبلغ 32 هزار پوند انگلستان از یک میلیارد و 850 هزار میلیون پوند، یعنی اندکی بالاتر از صفر درصد بودجه موردنیاز جمع‌آوری شده است.

میناس تریث در یکی از گویش‌های زبان الفی به معنی برج نگهبانی است و در اصل به نام میناس آنور نامیده می‌شد که به معنی برج باختران یا برج غروب‌گاه خورشید است که در مقابل آن میناس ایتیل به معنی برج طلوع ماه قرار داشت. میناس ایتل بعدها توسط اورک های موردور تصرف و نامش به میناس مورگول یا برج جادوی سیاه تغییر یافت.

 

لینک و منابع


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه