خلاصه‌ای از کمیک‌کان سان‌دیگو ۲۰۱۵

  • زمان : ۱۳۹۴/۴/۳۱ ه‍.ش.،‏ ۹:۱۲
  • نمایش : ۲٬۱۲۸ دفعه
  • موضوع : اخبار

کامیک کان 2015 هم به پایان رسید و در عین ناراحتی برای حاضر نبودن در سندیگو، همه با هیجان به وقایع سالن افسانهای «اچ» و ویدیوها و کلیپها و عکسها و پوسترهایی که از آن جا خارج میشوند چشم دوخته بودیم. کامیک کان امسال با تعداد زیادی تریلر رسمی منتشر شده، طرفداران را تا حد زیادی سرخوش و خوشحال کرد، و با تیزرهای اختصاصی که برای عموم پخش نشدند بسیاری را عصبانی. به هر حال، این گزارش، خلاصهای از تمام وقایع و اتفاقات مهم رخ داده در کامیک کان امسال است!

پنل سریال سوپرگرل در شب پیش نمایش:

در پنل «سوپرگرل» بازیگران و تهیه کنندگان اجرایی آمدند و کمی در رابطه با لحن سریال که قرار است دنیایی مفرح و شاد برخلاف دنیای تیره و تارِ سینمایی  خلق کند، صحبت کردند. مهمترین بخش پنل، معرفی پیتر فچینلی برای نقش مکسویل لرد بود! نکتهی به غایت جالب که درمورد سریال وجود دارد و در پنل به آن اشاره شد؛ وجود ویلینهای زیاد سریال است. مکسویل لرد که در سریال نقشی مثبت دارد در کمیکها به عنوان یک ابرشرور شناخته میشود که نقش مهمی را در «بحران بینهایت» ایفا میکند. از سوی دیگر ما هنک هشا (در کمیکها تبدیل به سوپرمن سایبورگ میشود) و وین اسکات (در کمیکها تبدیل به تویمن میشود) را داریم که هردو برخلاف کمیکها، نقشهای مثبت برعهده دارند. همچنین خواهر ناتنیِ کارا، الکس نام دارد؛ مطمئناً اتفاقی نیست که ما یک «لِکس» در سریال داریم! در مجموع وجود این همه ویلین کمی عجیب به نظر میرسد.

همچنین در کامیککان برای اولین بار پایلوت «سوپرگرل» به نمایش درآمد (که البته پیشتر به صورت مجازی لو رفته بود) و برخلاف انتظارها و نظرهای منفی که پشت کار بود با استقبال  خوب و امیدبخشِ طرفداران روبهرو شد.

 

پنل افسانههای فردا:

در پنل «افسانههای فردا» بار دیگر جف جانز بر روی صحنه آمد تا دستاندرکاران سریال را معرفی کند و از آنها سوال بپرسد.

تهیه کنندگان کار یعنی مارک گوگنهایم و گرگ برلانتی به علاوهی اکثر بازیگران از جمله کیتی لاتس (قناری سفید)، برندون راث (اتم) و... حاضر شدند که برای طرفداران دنیای تلویزیونی دیسی بسیار مهیج بود.

هر کدام از بازیگران در رابطه با نقشهای خود صحبت کردند. سیا رنه (هاکگرل) طی گفت و گوهایش گفت که دیسی حجم عظیمی کمیک برای وی فرستاد تا با شخصیت هاکگرل آشنایی کامل پیدا کند! شاید بتوان گفت که تنها نکتهی جالب در طول پنل، معرفی شخصیت هاک من توسط جانز بود و اطلاعات خاص دیگری لو از سریال لو نرفت.

همچنین در روز دوم کامیککان، تریلری از دنیای تلویزیونی دیسی منتشر شد که از «ارو» تا «افسانههای فردا» را به تصویر میکشید و در طول این ویدئو، ما تصویری از وندال سویج دیدیم که از تعدادی کمیکها برگزیده شده بود و نکتهی جالب یکی از صفحات بود که  به کمیک «شوالیههای شیطان» و اوریجین متفاوت و جدیدی از سویج ارتباط داشت.

پنل سریال فلش:

برخلاف پنلهای «سوپرگرل»، «ارو» و «افسانههای فردا» فلش چیزهای زیادی برای عرضه در کامیک‌‌کان داشت.

 در فصل اول دیدیم که ایوبارد ثاون یا همان پروفسور زوم توسط جد خود یعنی ادی ثاون کشته شد. (هرگز متولد نشد؟!) اما در پنل «فلش» تایید شد که در فصل آینده نیز ویلین اصلیِ ماجرا ریورس فلش خواهد بود. طرفداران دیسی میدانند که ریورس فلشهای فراوانی در زمان و مکانهای مختلف وجود دارد. کسی که به احتمال زیاد ریورس فلش آیندهی سریال خواهد بود هانتر زلومن است.

 شخصیت والی وست نیز در سریال تایید شد! هنوز مشخص نشده که با چه والی وستی روبهرو میشویم. آیا کسی را میبینیم که به غایت سریعتر از خود بری است و به او آموزش میدهد؟ یا با والی وست خردسال روبه رو میشویم؟

 قطعا کلاهخود جی گریک را از فصل اول فلش و تریلر «افسانههای فردا» به یاد دارید. در طول کامیککان جف جانز تایید کرد که شاهدِ شخصیت وی خواهیم بود اما در پنل «فلش» مشخص شد که تدی سیزر قرار است کلاهخود مذکور را به سر بگذارد. مطمئنا مولتیورس و وجود جی گریک میتواند سریالرا به مراتب جذابتر از قبل کند.

 همچنین شنل ونسانتن (شاید وی را از «مقصد نهایی» به یاد داشته باشید) برای نقش پتی اسپیوت انتخاب شد.

پتی یک دانشمند است که در سازمان پلیس فعالیت میکند و به بری الن علاقهمند است. از سوی دیگر، بری نیز به پتی علاقهی زیادی دارد.

 

 پنل سریال ارو:

پنل سریال ارو از پنل های خلوتتر امسال بود. عوامل سریال مثل تمام پنلهای دیگر به سوالهای طرفداران جواب دادند، ولی خبری از ویدیو یا تیزر خاصی نبود. با این حال پوستری از ظاهر جدید اولیور کوئین منتشر شد، استفن امل تایید کرد که در فصل آینده او را به جای ارو، همان «گرین ارو»ی کامیکها صدا خواهند کرد. و تایید شد که مستر ترفیک در فصل چهارم حضور خواهند داشت. ولی فعلا مشخص نیست که قرار است شاهد حضور کدام مستر ترفیک باشیم؟ قسمت پایانی فصل پیشین ارو بسیاری از هواداران را ناامید کرده بود. با این حال با پیوستن ارو و فلش و دیگر قهرمانان دی سی در سریال افسانههای فردا به یکدیگر و گستردهتر شدن جهان سریالی دی سی، امیدهای زیادی برای فصل آیندهی این سریال شبکهی سی دبلیو وجود دارد.

 

پنل لگو دیمنشنز

در پنل لگو دیمنشنز، از تریلر بازی جدید لگو با همین نام پرده برداری شد. جایی که در کنار بتمن(تروی بیکر)، وایلد استایل(الیزابت بنکس)، هومر سیمپسون(دن کاستلانتا)، گندالف(تام کین)، اسکوبی دو(فرانک ولکر)، شگی راجرز(متیو لیارد) و دکتر اِمِت براون(کریستوفر لوید)، برای اولین بار کاراکترهای سریال دکترهو نیز در یک بازی لگویی حضور خواهند داشت. در این بازی، گیمر می تواند در نقش هر 12 دکتر بازی کند و با هر بار مردن، به یک دکتر دیگر ریجنریت و تجدید حیات کند. در نقش دکتر دوازدهم خود پیتر کاپالدی، بازیگر این نقش در سریال دکترهو گویندگی خواهد کرد و صدای همراه دکتر، کلارا ازولد نیز خود جنا لوییس کولمن خواهد بود. ضمنا کاراکتر میسی که برای اولین بار در فصل هشتم سری مدرن دکترهو معرفی شد با گویندگی خود میشل گومز در این بازی حضور خواهد داشت و البته نیکلاس بریگز، گویندهی همیشگی دالکها در سریال دکترهو، به جای دالکها و سایبرمنها گویندگی خواهد کرد.بازی لگو دیمنشنز یک بازی ماجراجویی است و برای مخاطب بالای ده سال رده بندی شده.

پنل دکترهو:

در پنل دکترهو، پر سابقهترین سریال علمیتخیلی جهان، استیون موفات(شورانر)، پیتر کاپالدی(دکتر)، جنا کولمن(کلارا) و میشل گومز(میسی) حضور داشتند تا دربارهی سری نهم دورهی مدرن(فصل 35 از کل سریال) صحبت کنند. عمدهی حرفهای رد و بدل شده در بخش نخست صحبتها درباره ی وقایع فصل پیشین بود و به خصوص رابطهی بین کلارا و دکتر و رابطهی دکتر و مستر(میسی)، هم در دوران مدرن و هم در دوران کلاسیک، بیش از هرچیز مورد بحث قرار گرفتند. موفات تاکید کرد که مستر بیش از هرچیز صمیمیترین و بهترین دوست دکتر است و همین است که رابطهی آنها را ترسناکتر میکند. بعد از این بود که اولین تریلر فصل پیش رو پخش شد. تریلری که نوید فصلی تاریکتر، سینماییتر و سریالیتر را میداد با تعداد زیادی هیولا و دشمن جدید و همچنین بازگشت دشمنان کلاسیک مانند دالکها و زایگانها، و البته وعدهی بازگشت دکتر و همراهش به سیارهی اسکارو، وطن دشمنان قدیمی و همیشگیاش دالکها. از حضور میزی ویلیامز(آریا استارک سریال گیم آو ترونز) هم در در این تریلر پردهبرداری شد؛ هرچند هنوز مشخص نیست او چه کاراکتری در سریال خواهد داشت و تئوری پردازیها در این باره زیادند، از سوزان نوهی دکتر در فصل اول سری کلاسیک بگیرید تا ریور سانگ و حتا جنی، دختر دکتر در فصل چهارم. در هر صورت، بعد از سرخوردگی نسبی طرفداران از فصل قبلی سریال، حالا به نظر میرسد امیدها برای فصل بعدی دوباره بالا رفته است.

 

پنل شرلوک:

بلافاصله بعد از پنل دکترهو، پنل سریال شرلوک، دیگر سریال پرطرفدار و بینالمللی شبکهی بی بی سی برگزار شد. استیون موفات که شو رانر این سریال نیز هست، بیشتر درباره ی اپیزود ویژه ی کریسمس که امسال پخش خواهد شد صحبت کرد.در ابتدای پنل، بندیکت کامبربچ(شرلوک)، مارتین فریمن(جان واتسون) و اندرو اسکات( موریارتی) در ویدیوی کوتاه و طنز آمیزی بابت حضور نداشتنشان در پنل عذرخواهی کردند و سپس صحبتهای استیون موفات، سو ورچو و روپرت گریوز شروع شد. موفات دربارهی اپیزود ویژهی کریسمس شرلوک صحبت کرد که قرار است یک اپیزود مستقل و از لحاظ داستانی منفصل از تمامیت سریال باشد که در دوران لندن ویکتوریایی میگذرد. موفات آن را این گونه توصیف کرده که «فرض کنید ما رفتیم و به کتابها رجوع کردیم، و فهمیدیم داستان رو در دورهی زمانی درستی نشون ندادیم. و حالا در این 90 دقیقه میخواهیم جبرانش کنیم.»  سپس در حالی که روز قبل یک عکس از این اپیزود ویژه منتشر شده بود، کلیپ کوتاهی نیز از این اپیزود ویژه پخش شد که رسیدن شرلوک هولمز و جان واتسون در دوران لندن ویکتوریایی به خانه ی 221 بی بیکر استریت و استقبال خانم هادسون از آنها و صحبتهایشان را نمایش میداد. موفات اعلام کرد اپیزود ویژهی شرلوک در سینماهای منتخبی در سراسر جهان پخش خواهد شد. ضمنا ظاهرا هنوز کار نگارش فیلمنامهی فصل چهارم به پایان نرسیده و برای پخش فصل چهارم، باید تا سال 2017 صبر کنیم.

 

پنل بازی تاج و تخت:

شاید این پنل، یکی از بزرگترین نا امیدیها برای کسانی بود که خود را به سالن اچ رسانده بودند. چرا که کوچکترین اشارهای به فصل ششم و پیش روی سریال نشد و تنها دربارهی فصل پیشین بحث شد. معمولا عوامل سریال ویدیوی کوتاهی را از بازیگران جدید انتخاب شده برای فصل آیندهی سریال  پخش میکنند. ولی امسال به دلیل زودتر برگزار شدن کامیک کان خبری از چنین ویدیویی نبود و به خصوص به خاطر شایعات پیوستن کاراکتر یورن گریجوی و رندال تارلی به فصل بعدی سریال و اشتیاق طرفداران به شناختن بازیگرانی که در قامت این شخصیتها حضور خواهند یافت، ناامیدی همه از اشاره نشدن به برنامههای سال آینده بیشتر شد. با این حال ویدیوی تست بازیگری تعدادی از بازیگران سریال با مقایسهی دیالوگهای گفته شده در تست آنها با دیالوگهای نهایی از سریال، پخش شد که خالی از لطف نبود. مطابق انتظار سوالی که از همه بیشتر پرسیده شد این بود که آیا واقعا جان اسنو مرده است؟ دیوید ناتر، کارگردان اپیزود پایانی فصل قبل و حاوی سکانس تکان دهندهی خنجر خوردن جان اسنو توسط برادرانش، گفت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، دقیقا چنین سوالی از او پرسیده و او جواب داده بله! جان اسنو واقعا مرده. ناتر تعریف کرد که اوباما با چنان حالت خشمگینی به من نگاه کرد که ترسیدم من را به گوآنتاناما بفرستد و گفت یادت باشد، تو یکی از کاراکترهای مورد علاقهی من را از من گرفتی! شاید از جالبترین نکتههای صحبتهای رد و بدل شده در این پنل، اشاره به این موضوع بود که سِر داوس سال بعد بسیار بامزه خواهد بود. مشخص نیست حالا خط داستانی شمال با مرگ استنیس در سریال (بر خلاف کتاب) به کجا خواهد رسید. ولی این طور که اطلاعات اولیه ی کستینگ وعده میدهند، ورود لردهای شمالی و به خصوص لرد وایمن مندرلی تقریبا حتمی است. به هر حال برای اطلاع از مسیری که بازی تاج و تخت در فصل ما قبل آخرش و اولین فصلی که جلوتر از کتابها است در پیش خواهد گرفت، باید بیش از این صبر کرد و کامیککان هم نتوانست هواداران را از اطلاعات سیرآب کند.

 

پنل جنگ ستارگان:

جنگ ستارگان صرفا یک فرانچایز علمیتخیلی نیست.جزئی از فرهنگ عامهی مردم آمریکا و حتا بسیاری از مردم جهان است. پس جای تعجب ندارد که یکی از هیجانانگیزترین و پر تنشترین پنلهای برگزار شده در سالن اچ کامیککان سندیگو متعلق به جنگ ستارگان بوده باشد. جایی که اسطورههای قدیمی با استعدادهای تازه متحد شده بودند تا اپیزود هفتم را نه به شکستی مانند سه گانهی اول، بلکه به موفقیتی باور نکردنی چون سه گانهی دوم و اورجینال بدل کنند. به جز جی جی آبرامز، کارگردان  این قسمت (که قول مساعد داده این بار خبری از نورهای چشمک زن روی لنز دوربین در کارش نباشد)، بازیگران سه گانهی اصلی مانند مارک همیل، کری فیشر و هریسون فورد نیز در این پنل حضور داشتند و بازیگران و عوامل جدید هم حاضر بودند. مطابق انتظار و به دلیل سختگیریهای خاص آبرامز، چیز زیادی از داستان اپیزود هفتم گفته نشد، هرچند اشارههای مبهمی به لرد سیث جدید اپیزود هفتم شد.

پیش از این اعلام شده بود در این پنل خبری از تریلر جدیدی نخواهد بود و همین موجب ناامیدی طرفداران شده بود و بسیاری کم تر از قبل برای این پنل هیجان زده بودند. ولی آبرامز غافلگیری خوشایندی برای همه در چنته داشت. ویدیوی کوتاهی از پشت صحنهی ساخت «جنگ ستارگان:بیداری نیرو» پخش شد که شامل صحنههایی از خود فیلم نیز بود. صحبتهای بازیگران و عوامل، ذوقزدگی استورمتروپرها از صرفا حضور داشتن در این پروژه، دوباره هان سولو شدن هریسون فورد و نالههای قدیمی و خاطره بر انگیز چویی و از همه مهمتر، صحبتهای عوامل دربارهی تاکید بسیار زیاد آبرامز بر استفاده از ماکتها و مدلهای واقعی تا حد امکان (به جای جلوههای ویژه) از موارد پخش شده در این ویدیو بود. این طور که به نظر میرسد این بار شاهد فاجعهی سه اپیزود اول نخواهیم بود و زیادهروی در استفاده از جلوههای ویژه رخ نخواهد داد. آبرامز به سبک تریلوژی اورجینال، حتا ماکتهای کوچک و مینیاتوری از لوکیشنها برای استفاده در نماهای دور طراحی کرده بود و برای فیلمبرداری بخش بیابانی، واقعا عوامل را به بیابان برده بود و خبری از پردهی سبز نبود. ماکتهایی در اندازهی حقیقی از سفینههای مختلف  ساخته شده بود، از تکنولوژی آیمکس در بهترین شیوهی ممکن استفاده شده بود و حتا در ویدیو یک انفجار واقعی را شاهد بودیم و تمام نشانهها از خوش ساخت بودن اپیزود هفتم خبر میدهند. به طوری که از حالا بسیاری اپیزود هفتم:بیداری نیرو را از تمیزترین فیلم های سال آینده میدانند که خیلی کم به جلوههای ویژه آلوده شده است. 

پنل مردگان متحرک:

در پنل ویژهی این سریال محبوب شبکهی ای ام سی، رابرت کرکمن به همراه بسیاری دیگر از عوامل سریال حضور یافتند و ابتدا دربارهی وقایع رخ داده در فصل پیشین صحبت کردند. تریلر فصل ششم سریال پخش شد که این گونه که از آن بر میآید تم فصل بعد بیشتر دربارهی عواقب وقایع پایانی فصل قبل است و این چالش بزرگ پیش پای همه که آیا ریک گرامز شخصیت اصلی سریال، به واقع یک قاتل خطرناک و جامعه ستیز است یا خیر؟ و آیا باید به خاطر تواناییهای بقای او و قدرتش در محافظت از جامعهی کوچک شکل گرفته در الکساندریا او را نگه داشت یا این که هر مدل کوچکی از تمدن نمیتواند چنین انسان خطرناکی را در خود جای دهد و باید او را بیرون کرد؟ به نظر میرسد این تریلر شمای کلی فصل آینده را به ما نشان داده، ولی شورانر، اسکات گیمپل هشدار داد که: «هرچیزی که در تریلرها میبینید را باور نکنید. ممکن است ما چیزهای بیربطتری را در تریلرها جا دهیم. مطمئنا ریک با چالشهای زیادی روبه رو خواهد بود، ولی قضایای بزرگتر و مهمتری نیز در فصل آینده رخ خواهند داد.»

ولی چیزی که شاید برای بسیاری به شدت هیجانانگیزتر از تریلر و اطلاعات خود سریال مردگان متحرک بود، اطلاعات و صحبتها دربارهی اسپین آف این سریال، «از مردگان متحرک بترس» بود و بعد پخش اولین تریلر رسمی و کامل آن. به گفتهی خود کرکمن، از مردگان متحرک بترس از نظر تم و ساختار کاملا با خود سریال اصلی متفاوت است و به جای آن که موضوع اصلیش بقا در جهان پسا آخرالزمانی باشد، با موضوع اصلی سقوط تمدن در طی آخر الزمان پیش میرود. از مردگان متحرک بترس از پیش از پخش ویروس خطرناکی که مردگان را از قبر بلند میکند و به دنبال زندگان میفرستد شروع میشود و پله به پله و به تدریج، پخش شدن بیماری و سقوط تمدن بشری را از دید کاراکترهای اصلیاش نشان میدهد. کیفیت تولید و سطح بودجهی این سریال از روی تریلر حتا بیشتر از خود سریال «مردگان متحرک» به نظر میرسید و از همین حالا بسیاری را به خود امیدوار کرده است.

 

پنل برادران وارنر:

بدون شک پرطرفدارترین و مهمترین پنل کل کامیککان، پنل برادران وارنر بود که همهی افراد حاضر در سالن اچ را میخکوب کرد.

اولین مهمانِ برادران وارنر، «مردی از آنکل» به کارگردانی گای ریچی بود که برای اولین بار تریلر آن نیز به نمایش درآمد. «مردی از آنکل» براساس یک سریال کلاسیک امریکایی به همین نام ساخته و تولید شده است که در دهه شصت به عنوان یکی از سرگرم کنندهترین برنامههای تلویزیونی شناخته میشد. چرا که نه تنها داستانهای زیبای جاسوسی را بسیار مهیج به تصویر میکشید بلکه چاشنی طنز آن دل هر بینندهای را بدست میآورد.

پس از آن «پن»  کنترل پنل برادران وارنر را در دست گرفت که البته چیز زیادی برای عرضه نداشت. چراکه پیشتر نیز از آن تریلر منتشر شده بود و همه اطلاعات کافی از آن چه قرار است شاهدش باشند، داشتند. با تمام این اوصاف پوستر و مخلفاتی از آن رونمایی شد و همچنین جوکهای دست اندر کاران خالی از لطف نبود.

و اما بخش اصلیِ پنل برادران وارنر مسلماً دنیای سینمایی دیسی بود!

زک اسنایدر (کارگردان) و تمام بازیگران فیلم سینمایی «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» در کامیککان حاضر شدند و هرکدام در رابطه با نقش خود در فیلم توضیحاتی دادند.

زک اسنایدر طی صحبتهایش به دو نکتهی جالب اشاره کرد

 1.متروپلیس و گاتهام همسایه هم هستند! مطمئنا این اولین بار است که چنین اتفاقی رخ میدهد و ما شهر گاتهام را در کنار متروپلیس میبینیم.

۲-زرهای که بتمن برای خود خلق کرده تا در برابر مردی از فولاد ایستادگی کند بیشتر حالت دفاعی دارد تا تهاجمی.

همچنین بن افلک در جواب به سوال یکی از طرفداران گفت که دو شهر متروپلیس و گاتهام؛ به شکلی ماهرانه در کنار یکدیگر قرار گرفتهاند. یعنی این تفاوتِ  بین دو شهر در نهایت تبدیل به یک ناهنجاری اجتماعی شده.

و در نهایت اولین تریلر بلند «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» پخش شد و به حد وصف ناپذیری حماسی و فوقالعاده بود که واقعا با کلمات نمیشود آن را توصیف کرد. نکات بسیار جالبی در آن وجود داشت و تا حد زیادی ابهامات را برطرف کرد. از جملهی این نکات میتوان به مرگ جیسون تاد به دست جوکر و یا دسترسی داشتن لکس لوتر به کریپتنایت اشاره کرد.

در همین اثنا بود که لگوی فیلم گرین لنترن نیز به طور غیر رسمی منتشر شد و بحثهای زیادی درباره ی ان در گرفت.

اما غیرمترقبهترین بخش پنل برادران وارنر قطعا حضور دیوید آیر و انتشار تیزری از فیلم سینمایی «جوخهی انتحار» بود!

تمرکز اصلی تیزر بر روی هارلی کوئین (با بازی مارگو رابی) بود و سکانسهای اکشن فراوانی را به نمایش گذاشت. دو نکتهی مهم که در آن وجود داشت دلیل شکل گیریِ جوخهی انتحار و جوکر بود. آماندا والر در ابتدای تیزر اشاره میکند که «سوپرمن» دلیل بیرون آمدن این جنایتکاران بوده و از سوی دیگر در انتهای تیزر، برای چند ثانیه شاهد بازی جرد لتو در نقش جوکر بودیم.

پس ازان تمام بازیگران «جوخه انتحار» بر روی صحنه آمدند و با سرعت پنل را ترک کردند؛ همانند پنل «طلوع عدالت» در کامیککان پارسال!

 

پنل لجندری:

در پنل این کمپانی سه اثر یکه تازهای اصلی بودند: وارکرافت، قلهی خونین رنگ و حاشیهی اقیانوس آرام!

شاید مهمترین واقعهای که در این پنل رخ داد، پخش اولین تیزر کوتاه اختصاصی فیلم وارکرافت با حضور عوامل فیلم بوده باشد. تیزری که البته به رسم تیزرهای اولیه و کوتاه کامیککان به صورت عمومی پخش نشد و فقط معدود خوش شانسهایی که خود را به سالن اچ رسانده بودند شاهد آن بودند. دو پوستر جدید فیلم وارکرافت نیز رونمایی شد که البته این دو پوستر برای عموم نیز منتشر شدند.

بعد از آن و در بخش ویژهی قلهی خونین رنگ با حضور تام هیدلستون و گیلرمو دل تورو، دربارهی لحن و تم خاص این فیلم جدید دل تورو که به قول خود او «یک رمانس گوتیک است» بحث شد و ویدیوی اعلام و انتشار کوتاهی نیز از فیلم پخش شد. ویدیویی که شامل سکانسهایی از فیلم بود به همراه صحبتهای خود دل تورو دربارهی فیلم.

همچنین دل تورو خبر ساخت حاشیهی اقیانوس آرام 2 را اعلام کرد. به نظر میرسد سال هیجان انگیزی با کمپانی فیلم سازی افسانهای در پیش باشد!

 

پنل فاکس:قرن 20

در این پنل که یکی از آخرین پنلهای برگزار شده بود، اتفاقات هیجانانگیز زیادی رخ داد.

ابتدا عوامل فیلم پیش روی «4 شگفت انگیز» روی سن آمدند و ضمن صحبت کردن درباره ی آنچه «ارزشهای خانوادگی در فیلمشان» نامیده شد، تریلری از فیلم پخش کردند که بسیار نوید بخشتر و امیدوار کننده تر از تمامی تریلرهای پیشین بود.

بعد از آن بود که تمام عوامل و گروه فیلم دد پول(Deadpool) در صحنه حاضر شدند و بالاخره اولین تیزر رسمی فیلم ددپول با بازی رایان رینولدز پخش شد. البته قبلا نوعی تیزر از این فیلم منتشر شده بود، ولی به گفتهی بسیاری از عوامل آن تیزر در واقع نوعی تست محسوب میشد و بسیاری از سکانسهای آن قرار نیست در فیلم نهایی پخش شوند. شخص رایان رینولدز به طرفداران قول داد این فیلم وفادارترین اقتباسی خواهد بود که طرفداران ممکن است آرزویش را داشته باشند، و از روی واکنش های طرفداران به تریلر درون سالن میتوان از حالا گفت که حق با اوست.

در بخش ویژهی فیلم مردان اکس: آخرالزمان شاید هیجانانگیزترین اتفاقها رخ داده باشند. هیو جکمن، شخص شخیص ولورین، روی سن آمد و دربارهی سابقهی طولانیاش در رابطه با این کاراکتر صحبت کرد و دربارهی فیلم ولوورین جدید نیز گفت فقط سه کلمه دارم: الد-من-لوگان.

به نظر میرسد فیلم سوم ولورین دربارهی خط داستانی الدمن لوگان که یکی از بهترین کامیکهای سری مردان ایکس است، باشد.پس از آن جکمن از کارگردان، برایان سینگر دعوت کرد به روی سن بیاید و دربارهی فیلم پیش روی مردان اکس:آخرالزمان صحبت کند و سپس یک تیزر از این فیلم نیز پخش شد. تیزری که میستیک(جنیفر لاورنس) در آن آرامتر از همیشه بود و موجود باستانی، آخر الزمان و ویلین اصلی فیلم(اسکار آیزاک) هراس انگیز و فوقالعاده بود و تمام طرفداران را روی پاهای خود بلند کرد.

در پایان پنل یک عکس یادگاری با حضور تمامی ابرقهرمانان 4 شگفت انگیز، ددپول و مردان اکس گرفته شد و در همین حین بود که استن لی، پیرمرد قصهگو و خالق ابرقهرمانان شخصا با آمدن روی سن همه را غافلگیر کرد و در عکس حاضر شد.  

نویسنده‌ی همکار: کامیاب قربان‌پور

 

محمد سوری

نویسنده : محمد سوری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه