رولینگ شمع تولد کودکان فقیر را روشن می‌کند

  • زمان : ۱۳۹۰/۳/۱۷ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۴۷۹ دفعه
  • موضوع : اخبار

آکادمی فانتزی - موسسه خیریه لوموس متعلق به جی‌کی رولینگ نویسنده مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» برای دومین سال متوالی برای کمک به کودکان فقیر در روز جهانی کودک، جشن برگزار می‌کند.

به نقل از سایت اکورازی، این موسسه که برای حمایت از یک میلیون کودک در سراسر اروپای مرکزی و اروپای شرقی تلاش می‌کند، این جشن تولد را برای دادن کمی شادی به زندگی این کودکان برپا خواهد کرد.

 

در این جشن که برای کودکان معلول، فقیر و یا اقلیت‌های قومی برپا می‌شود سعی می‌شود به آنها که از خانواده‌هاشان و یا جامعه دور مانده‌اند توجه عاطفی شود.

 

در جشن خیریه موسسه لوموس که برای جلب کمک مردمی راه‌اندازی خواهد شد، از افراد ثروتمند و مشهور دعوت می‌شود تا با خرید قطعه‌ای از کیک و نوشیدن چای اندکی شادی را به زندگی این کودکان تزریق کنند.

 

این موسسه از درآمدهای حاصله از این جشن در راه توسعه آموزش و مسائل اجتماعی کودکان تحت پوشش خود بهره می‌گیرد.

 

رولینگ در سال‌ ۱۹۶۵ در شهر ییت نزدیک‌ بریستول‌ انگلستان‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود. وی در رشته‌‌ زبان‌ و ادبیات‌ فرانسه‌ در دانشگاه‌ اکستر انگلستان به‌ تحصیل‌ پرداخت‌.

 

از زمان انتشار اولین رمان وی از مجموعه هری‌پاتر با عنوان «هری پاتر و سنگ جادو» در سال ۱۹۹۷ این مجموعه کتاب‌ها توانستند به استقبال گسترده و فروش بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه دست یابند و تحسین منتقدین را برانگیزند.

 

آثار رولینگ آغازگر ساخت فیلم‌های سینمایی، بازی‌های رایانه‌ای و بسیاری از کالاهای تجاری دیگر با الهام از این مجموعه شده‌ و برای وی ثروتی افزون بر ۶۷۵ میلیون پوند (یک میلیارد دلار) به همراه داشته که او را تبدیل به پرفروش‌ترین نویسنده دهه کرده است.

 

این نویسنده به کمک‌های بشردوستانه معروف است و علاوه بر تاسیس چند موسسه خیریه، تاکنون مبالغ زیادی به نهادهای گوناگون در زمینه پزشکی و دیگر موسسات عامه‌المنفعه اهدا کرده است.

 

بن‌مایه: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه