جایزه نبیولا ۲۰۱۱ برندگان خود را شناخت

  • زمان : ۱۳۹۰/۳/۷ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۵۳۷ دفعه
  • موضوع : اخبار

آکادمی فانتزی - جایزه نبیولا برندگان ۲۰۱۱ خود را در پنج بخش انتخاب و از آنها تقدیر کرد.

به نقل از واشنگتن پست، جوایز نبیولا راهنمای نویسندگان در دنیای علمی–تخیلی است، جایزه‌ای معتبر که اعضای انجمن نویسندگان علمی تخیلی و فانتزی آمریکا SFWA هر سال برندگان آن را انتخاب می‌کنند.

 

امسال راشل سویرسکی، جایزه رمان کوتاه را برای بانویی که گل‌های قرمز را زیر پنجره ملکه می‌گذاشت» گرفت، جایزه رمان خیلی کوتاه برای «آن هیولا که تو را ساخت» نصیب اریک جیمز استون شد و کی.آی.جی جانسون با داستان «پونی‌ها» برنده جایزه بهترين داستان کوتاه شد.

 

اما برنده اصلی این رقابت‌ها که جایزه رمان را به خانه برد «کانی ویلیس» بود که آموزگار پیشین سويیسکی و از نویسندگان مطرح اين ژانر است. ویلیس گفت هشت سال صرف نوشتن اين رمان کرده و زمانی بیش از جنگ جهانی دوم را صرف نوشتن کتابی دو جلدی درباره آن کرده است. این کتاب با عنوان «خاموشی شبانه / وضعیت رفع خطر» منتشر شده و داستان آن درباره سفری از آکسفورد در طول زمان به دوره جنگ جهانی دوم است.

 

خانم ویلیس پيش از این درباره سفر زیاد نوشته است. او قبلا دو بار جایزه هوگو را در سال‌های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۸ برای رمان‌های «کتاب قیامت» و «به سگ چیزی نگو» دريافت کرد. «کتاب قیامت» جایزه نبیولا را نیز دریافت کرده بود. او این بار برای هفتمین بار اين جایزه را به خانه می‌برد.

 

دیگر برندگان این جایزه «چه جالب: یک مرد لاغر» نوشته هارلان الیسون بود که جایزه فانتزی را در بخش داستان کوتاه به خود اختصاص داد.

 

تری پرچت نیز برای کتاب «می‌خواهم نیمه‌شب لباس بپوشم» برنده جایزه آندره نورتون شد.

 

جایزه نبیولا از سال ۱۹۶۵ اهدا می‌شود و از جوایز معتبر ژانر علمی تخیلی است.

 

بن‌مایه: خبرگزاری کتاب ایران

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه