سومین نشست بهاری گروه ادبی گمانه‌زن و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

  • زمان : ۱۳۹۰/۲/۶ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۳۶۵ دفعه
  • موضوع : اخبار

سومین نشست بهاری گروه ادبی گمانه‌زن(آکادمی فانتزی) و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در سال ١٣٩۰( سومین نشست امسال و چهل پنجمین نشست متوالی) به بررسی زندگی و آثار فردریک پول اختصاص یافته است.

فردریک جورج پول، جونیور   (Frederik George Pohl, Jr.) در 26 نوامبر 1919 متولد شد و اکنون بعنوان یکی از مطرح‌ترین نویسندگان علمی‌تخیلی شهرت دارد. او در سنین نوجوانی گروه فیوچرین‌ها را با همکاری دونالد ولهیم و آیزاک آسیموف و باقی افرادی که خود بعدها نویسندگان و ادیتورهای بزرگی
شدند، بنا گذاشت. پول از اواخر دهه‌ی 1950 تا 1969 ادیتور مجلات گلکسی و ایف بود. تحت رهبری او بود که ایف موفق شد در 1966، 1967 و 1968 جایزه‌ی هوگو بهترین مجله‌ی تخصصی علمی‌تخیلی را به دست بیاورد. او در 1976 و  1977   بطور پشت سر هم، نبولای بهترین رمان علمی‌تخیلی را به ترتیب برای منپلاس و گذرگاه بدست آورد. گذرگاه همچنین موفق شد در 1978 هوگوی بهترین رمان علمی‌تخیلی سال را به دست بیاورد. دو تا از داستان‌ کوتاه‌های او نیز هوگو دریافت کرده‌اند: «دیدار» با همکاری کورن‌بلاث در 1973 و «فرمیو فراست» در 1986. همچنین رمان دیگرش «جم» در 1980 جایزه‌ی کتاب ملی رابدست آورد. پول در 1993 برنده‌ی جایزه‌ی «استاد بزرگ» نبولا شد. همچنین در2010  بابت وبلاگ خود «آنطور که آینده بلاگ واهد کرد» برنده‌ی جایزه‌ی هوگو برای بهترین نویسنده‌ی فن شد.

از دوستان علاقمند دعوت می‌شود در روز چهارشنبه ٧ فروردین ١٣٩۰، از ساعت ١٧ تا ١٩ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ (برای دیدن نقشه این‌جا را كلیك كنید) حضور به هم رسانند.

حضور شما ضامن ادامه‌ی برنامه‌های این ‌چنینی خواهد بود.

به امید سرفرازی گونه‌ی ادبی گمانه‌زن در کشورمان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه