چهارمین نشست مشترک گروه ادبی گمانه‌زن و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

  • زمان : ۱۳۸۹/۱۱/۱۷ ه‍.ش.،‏ ۱:۳۰
  • نمایش : ۹۲۶ دفعه
  • موضوع : اخبار

چهارمبن نشست زمستانی گروه ادبی گمانه‌زن و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در سال ١٣٨٩ (سی‌امین نشست امسال و سی و هشتمین نشست متوالی) به بررسی زندگی و آثار ویلیام اولاف استاپلدن (William Olaf Stapledon‌‌ ) فیلسوف و نویسنده‌ی بریتانیایی علمی‌تخیلی و جریان اصلی نویس اختصاص یافته است.

 

هر چند طیف خوانندگان استاپلدن محدود و ویژه بودند ولی پس از اچ. جی. ولز می‌توان او را سر شناس‌ترین نویسنده‌ی علمی‌تخیلی انگلستان دانست. سه کتاب اصلی او یعنی Last and First Men(1930) و Star Maker(1937) و Sirius(1944) سرآغاز بحث و جدال بر سر تکامل انسان و جایگاه او در جهان مهندسی ژنتیک و مشکلات اخلاقی آن در گونه‌ی ادبی علمی‌تخیلی بوده و کارهای او نویسندگان بسیاری از جمله آرتور سی. کلارک و استانیسلاو لم را تحت تاثیر خود قرار داده‌است.

در این جلسه ضمن بررسی کوتاه زندگی و آثار این نویسنده، بخش‌هایی از کتاب‌های سیریوس و اولین و آخرین مردمان را با هم می‌خوانیم و درباره‌ی آن‌ها به بحث و تبادل نظر خواهیم پرداخت.

از دوستان علاقمند دعوت می‌شود در روز چهارشنبه ٢٠ بهمن ١٣٨٩، از ساعت ١٧ تا ١٩ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ (برای دیدن نقشه این‌جا را كلیك كنید) حضور به هم رسانند.

حضور شما ضامن ادامه‌ی برنامه‌های این ‌چنینی خواهد بود.

به امید سرفرازی گروه ادبی گمانه‌زن و گونه‌ی ادبی گمانه‌زن در کشورمان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه