پیشتازان فضا به تلوزیون باز می گردند

  • زمان : ۱۳۹۴/۸/۱۱ ه‍.ش.،‏ ۲۱:۲۰
  • نمایش : ۳٬۸۷۶ دفعه
  • موضوع : اخبار

پیشتازان فضا یا Star Trek ییک از مهم ترین آثار علمی تخیلی تاریخ تلوزیون به شمار می رود. داستانی آینده نگرانه مربوط به آینده ای نه چندان دور که کاوش و کشف دنیاهای جدید هدفی مهم برای انسان شده است و انسان‌ها به همراه سایر نژادها و تمدن ها در همکاری بزرگی به توسعه سرحدات شناخته شده خود می پردازند.
داستان استار ترک یا پیشتازان فضا در کنار ترسیم چهره ای دوست داشتنی و صلح طلبانه از آینده بشر، به تقویت و تاکید بر روحیه شورمندانه کاوش جهان های نو تاکید داشت و اعث شد تا بسیاری از نوجوانان و مردم عادی با دیدن آن به دنیای فضا علاقه مند شوند. پیشتازان فضا یکی از محصولات فرهنگی بود که علاقه به فضا را به میان مردم آورد و به پدیده فرهنگی در همه جای دنیا بدل شد. ماجراجویی های آقای اسپاک و فرمانده کِرک، همان قدر که نوجوانی در یکی شهرهای کوچک آمریکا را مدهوش می کرد که راه خود را به سوی دنیای علم و فناوری پیدا کند و به یکی از محققان ارشد ناسا بدل شود، در تهران رویاهای انوشه انصاری را شکل می داد تا او را به مسیری بکشاند که در نهایت او را به نخستین زن فضاگرد جهان بدل کرد. 
چندین سریال تلوزیونی و چندین یلم سینمایی و انبوهی از کتاب ها و داستان های مصور فرهنگ و تاریخ دنیای پیشتازان فضا را شکل داده است. زبان نژاد کلینگان – یکی از نژادهای تخیلی که در این مجموعه به نمایش گذاشته شده بود – یکی از رایج ترین زبان های غیر طبیعی در جهان است و نه تنها کتاب و مجلات و وب سایت هایی به این زبان وجود دارد یک آکادمی زبان بین المللی برای زبان کلینگان به وجود آمده است. 
بسیاری از آینده نگری های دنیای پیشتازان فضا امروز ب واقعیت پیوسته وبسیاری از آنها در چشم انداز آینده قرار دارد.
پیشتازان فضا در سال های اخیر به لطف دو فیلم سینمایی به کارگردانی جی.جی. آبرامز باردیگر به هواداران جدید معرفی شد و موفقیت این فیلم ها باعث شد تا روز گذشته شبکه CBS اعلام کند سریال جدید پیشتازان فضا را در سال 2017 پخش خواهد کرد. سال 2017 یک سال پس از آن خواهد بود که مجموعه پیشتازان فضا نیم قرنگی خود را جشن می گیرد.
بنابر اعلام شبکه سی بی اس الکس کورتزمن تهیه کننده اجرای این سریال جدید خواهد بود که بعد از اکران اپیزود اول در سامانه نمایش آنلاین سی بی اس منتشر خواهد شد. 
هنوز معلوم نیست این سریال کدام خط داستانی پیشتازان فضا را پی خواهد گرفت و آیا به ماجراجویی های فضاناو اینترپرایز یم پردازد یا روند دیگری را در پیش خواهد داشت با این وجود و با توجه به اکران جهانی قسمت سوم فیلم سینمایی پیشتازان فضا درسال 2016 ممکن است سریال داستان شخصیتا های اصلی را دنبال کند.
پیشتازان فضا با شعار دلیرانه رفتن به دنیاها و قلمروهایی که تا کنون کسی قدم در آن نگذاشته است، شاید بار دیگر بتواند شعله علاقه به علوم فضایی را در قلب نسل جدیدی شعله ور سازد و به یاد بیاورد که هنوز هم فضا، آخرین سرحدات کشف نشده پیش روی انسان است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی