پنجمین نشست بهاری: ادبیات تکنوکالچر

  • زمان : ۱۳۹۱/۳/۱۴ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۱۲۱ دفعه
  • موضوع : اخبار

پنجمین نشست بهاری گروه ادبیات گمانه‌زن (هشتاد و ششمین نشست حضوری متوالی) و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به بررسی ادبیات تکنوکالچر (Technoculture)  توسط آرمان سلاح‌ورزی اختصاص یافته است.

این گونه‌ی ادبی هم‌زمان با دوران طلایی ادبیات نسل بیت در دهه‌ی شصت پا می‌گیرد و در دهه‌ی هشتاد میلادی به اوج خود می‌رسد. نقطه‌ی تمرکز این نوع ادبیات بیش از هر چیز تاثیرات پیشرفت‌های تکنولوژیک بر زندگی اجتماعی و فرهنگ عامه است. فضاها معمولا فضاهای حومه‌ی شهری صنعتی هستند و محیط‌های پساصنعتی و شخصیت‌ها مردمی هستند که در بطن جهان تکنولوژیک زندگی می‌کنند و زبان‌شان سرشار از اصطلاحات و اشارات تکنولوژیک است.

از اشخاص سرشناس این گونه‌ی ادبی می‌توان به فیلیپ کی. دیک، نویسنده‌ی علمی‌تخیلی، والتر بنیامین محقق و منتقد ادبی و ویلیام گیبسون پدر ادبیات سایبرپانک اشاره کرد.

از دوستان علاقمند دعوت می‌شود در روز چهارشنبه ١٧ خرداد ١٣٩١، از ساعت ١٧ تا ١٩ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ (برای دیدن نقشه این‌جا را كلیک كنید) حضور به هم رسانند. حضور برای عموم آزاد است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه