هشتمین نشست تابستانی گروه ادبی گمانه‌‌ز‌ن و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

  • زمان : ۱۳۹۰/۶/۱۲ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۱۷۴ دفعه
  • موضوع : اخبار

هشتمین جلسه‌ی تابستانی امسال(شصتمین نشست متوالی) به بررسی زندگی و آثار تری پرچت، نویسنده‌ی بزرگ ادبیات گمانه‌زن احتصاص یافته است.

تری پرچت نویسنده‌ی برجسته‌ی  فانتزی اهل بریتانیاست که بیشترین شهرت خود را مدیون مجموعه‌ی طولانی صفحه‌جهان، که به عنوان هجو کلیشه‌های گونه‌ی فانتزی آغاز شده بود، بدست آورد. او متولد سال 1948 است و در دهه 1990 پر فروشترین نویسنده بریتانیا بوده ‌است. در سال 2010 آمار فروش او بالغ بر شصت و پنج میلیون جلد در ۳۷ زبان در تمامی جهان تخمین زده شد.  

تری پرچت در سال 1998 بعلت خدمات برجسته در ادبیات عنوان “افسر امپراطوری بریتانیا”، و در مراسم افتخاری سال نو 2009 عنوان “سِر” را دریافت نمود. تعداد زیادی جوایز ادبی و دکتراهای افتخاری نیز به او اهدا شده‌اند. کتاب‌های او در تمامی جهان به صورت حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای به شکل تئاتر اجرا می‌شوند و تاکنون سه تا از رمان‌های صفحه‌جهان و دو رمان کودک جداگانه از قلم او بصورت مینی‌سریال تلویزیونی پخش شده‌اند.

تری پرچت در سال 2007 اعلام کرد که دچار بیماری آلزایمر شده است. او از آن زمان به بعد با حمایت از موسسات تحقیقاتی و شرکت در فیلم‌ها و سریال‌های مستند در آگاه ساختن مردم از این بیماری و عواقب آن می‌کوشد. با آن که آلزهایمر بر حافظه و فعالیت‌های ذهنی تاثیر می‌گذارد، تری پرچت همچنان سالی دو تا سه کتاب و پروژه مشترک تولید می‌کند، و تا جایی که امکان دارد در همایش‌های هوادارانش در تمامی جهان شرکت می‌کند.

از دوستان علاقمند دعوت می‌شود در روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ١٣٩۰ از ساعت ١٧ تا ١٩ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ (برای دیدن نقشه این‌جا را كلیك كنید) حضور به هم رسانند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه