"هابیت" صدرنشین نامزد دریافت 9 جایزه ساترن شد

  • زمان : ۱۳۹۱/۱۲/۴ ه‍.ش.،‏ ۵:۰۰
  • نمایش : ۱٬۸۴۷ دفعه
  • موضوع : اخبار

آکادمی فانتزی - جایزه ساترن که از سوی آکادمی فیلم‌‌های علمی داستانی، تخیلی و ترسناک داده می‌شود "هابیت" را با 9 نامزدی در راس نامزدهای امسال خود قرار داد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، "زندگی پای" با 8 نامزدی و "اسکای فال" با 7 نامزدی دیگر امیدداران دریافت جوایز فیلم‌های علمی تخیلی هستند.

در بخش تلویزیون نیز "فرینج" نامزد دریافت 6 جایزه و "دکستر" برای دریافت 5 جایزه نامزد شده است. سریال‌های دیگری که مورد توجه ساترن قرار گرفتند "Breaking Bad" از شبکه AMC، "Falling Skies" و "Leverage" از TNT، سریال "Revolution" از NBC و "The Walking Dead" از AMC هر یک با چهار نامزدی بودند.

جوایز ساترن از فیلم‌های "ژانر" حمایت می کند، که شامل بخش های علمی تخیلی، اقتباس از کمیک بوک‌ها و فیلم‌های ترسناک می‌شود. هر چند در هالیوود گذشته، به این فیلم ها جایگاه درجه دو داده می شد، اما در فرهنگ عامیانه قرن 21 معمولا همین فیلم‌ها هستند که بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند.

مسئله جالب‌تر این است که امسال تعریف ژانر در جوایز ساترن شامل فیلم آبرومندی مانند "زندگی پای" و همچنین فیلم‌های مطرح دیگری مانند "آرگو" و "بینوایان" هم شد.

رییس آکادمی ساترن رابرت هولگاین گفت: از سرگذشت عجیب "بینوایان" گرفته تا فانتزی تصویری "زندگی پای" و واقعی‌گرایی جادویی "جانوران سرزمین جنوبی"، فیلم‌های امسال از معنی معمولی ژانر فراتر رفتند و تصویرهای فوق‌العاده‌ای از واقعیت‌های اغراق‌آمیز و یا افزوده شده را برایمان به ارمغان آوردند و لیست نامزدهای امسال جوایز ساترن را به یکی از جالب‌ترین لیست‌ها در طول تاریخ آن تبدیل کردند.

این جایزه از سال ۱۹۷۲ تاکنون به بازیگران و عوامل سینما و تلویزیون اهدا می‌شود.

 

بن‌مایه: خبرگزاری مهر

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه