نود و پنجمین نشست حضوری؛ خوانش داستانی از نیل گیمن

  • زمان : ۱۳۹۱/۸/۸ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۲۵۵ دفعه
  • موضوع : اخبار

نود و پنجمین نشست حضوری گروه ادبیات گمانه‌زن (آکادمی فانتزی) در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به خوانش داستانی از نیل گیمن اختصاص یافته است.

 

شب‌های سرد زمستان نزدیک‌اند، زامبی‌ها اگر بیاییند، حتما شبی از شب‌های زمستان در کوچه و خیابان‌های یخ‌زده به راه میافتند. در ا ین چهارشنبه‌ی سرد پاییزی، داستانِ «دانه‌های تلخ» نوشته‌ی نیل‌گیمن را می‌خوانیم و به بحث و گفتگو درباره‌ی آن می‌پردازیم. نیل‌گیمن خود درباره‌ی این داستان  می‌گوید: «خواننده‌ی خوب این داستان، آن را یک بار می‌خواند و می‌گوید پووف، سپس حدود یک هفته بعد می‌بیند که داستان دارد ذهنش را قلقلک می‌دهد؛ پس بر می‌گردد و دوباره آن را می‌خواند و متوجه می‌شود که تبدیل به داستانی کاملاً متفاوت شده‌ است.»

این داستان در ویژه‌نامه‌ی شماره‌ی 22 و 23 شگفت‌زار که به زامبی اختصاص یافته بود، منتشر شده است. آن‌ها که داستان را پیش‌تر خوانده‌اند، فرصتی برای بازشنیدنش دارند و آن‌ها که فرصت نکرده‌اند داستان را بخوانند، می‌توانند در جلسه به آن گوش دهند.

نیل گیمن خالق آثاری چون «خدایان آمریکایی»، «کورالاین» و «پسرهای آنانسی» است که در ردیف پرفروش‌ترین‌های آمریکا قرار گرفته‌اند. او نویسنده‌ی سری کامیک محبوب «مرد شنی» است و در زمینه‌ی سینما و تلویزیون هم کار کرده است. پروژه‌های تلویزیونی او عبارتند از یک مجموعه‌ی کوتاه به نام «Neverwhere» که بعدها آن را در قالب یک رمان درآورد و نوشته‌ای برای بابیلون 5. در زمینه‌ی فیلم، در نگارش سناریوی فیلم‌های «بئوولف» و «ماسک آینه‌ای» به صورت اشتراکی همکاری کرده و سناریوی انگلیسی انیمه‌ی «پرنسس مونونوکه‌ی» میازاکی را نوشته است. از روی رمان او به نام «Stardust» در سال 2007 فیلمی به همین نام ساخته شده است.

گیمن تقریباً تمام جوایز مهم زمینه‌ی ادبیات علمی‌تخیلی و وحشت را برنده شده که برخی از این جوایز عبارتند از سه بار هوگو، دو بار نبیولا، جایزه‌ی فانتزی جهان، چهار بار برام استوکر و یازده بار جایزه‌ی لوکاس.

 

از دوستان علاقمند دعوت می‌شود در روز چهارشنبه ١۰ آبان ١٣٩١ از ساعت ١٧ تا ١٩ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ (برای دیدن نقشه این‌جا را كلیك كنید) حضور به هم رسانند. حضور برای عموم آزاد است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه