نشست هفتاد و یکم

  • زمان : ۱۳۹۰/۹/۲۰ ه‍.ش.،‏ ۵:۰۰
  • نمایش : ۱٬۳۱۶ دفعه
  • موضوع : اخبار

هفتاد و یکمین نشست گروه ادبی گمانه‌زن و کارگروه علمی‌تخیلی و فانتزی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به بررسی یکی از عظیم‌ترین رسانه‌های ارائه دهنده‌ی هنر و ادب گمانه‌زن و با ارائه‌ی فرهاد آذرنوا اختصاص یافته است.

عناوینی چون Dungeons & Dragons، Warcraft، Lords of Everquest و Dungeon Siege در بین طرفداران بازی‌های رایانه‌ای نام‌های آشنایی هستند. در واقع بسیاری از ما طرفداران گونه‌ی ادبی گمانه‌زن و بازی‌های رایانه‌ای، از طریق بیش از یک رسانه با این نام‌ها سر و کار داشته‌ایم. بعضی از این بازی‌ها در ابتدا بازی‌های صفحه‌ای یا board game بودند. برخی ابتدا طرح‌های هنری و کمیک‌های ساده یا کتاب یا حتی فیلم بودند و در نهایت به بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شدند. در مقابل برای برخی هم این روند کاملا برعکس بوده است.

در جلسات پیشین درباره‌ی بازی‌های نقش‌آفرینی و انواع بازی‌های صفحه‌ای و کاغذ و قلمی بحث و گفت‌و‌گو شد. در این جلسه فرهاد آذرنوا قصد دارد از بازی‌های رایانه‌ای، داستان‌های آن‌ها و چگونگی راه یافتن گونه‌ی ادبی گمانه‌زن به این عرصه  و مهاجرت آن‌ها از رسانه‌ای به رسانه‌ی دیگر صحبت کند.

در این جلسه همچنین قصد داریم قسمت‌هایی از کتاب Warhammer 40000 را بازخوانی کنیم.

از دوستان علاقمند دعوت می‌شود در روز چهارشنبه ٢٣ آذر ١٣٩۰، از ساعت ١٧ تا ١٩ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ (برای دیدن نقشه این‌جا را كلیك كنید) حضور به هم رسانند. حضور برای عموم آزاد است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه