نشست صد و نوزدهم: بحث آزاد درباره ی سینمای علمی‌تخیلی

  • زمان : ۱۳۹۲/۷/۳۰ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۸۲۷ دفعه
  • موضوع : اخبار

صد و نوزدهمین نشست حضوری گروه ادبیات گمانه‌زن (آکادمی فانتزی) در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹٢ برگزار خواهد شد.

 

روزی روزگاری، در زمان های بسیار دور، هیچ فیلم علمی‌تخیلی ای وجود نداشت. خوشبختانه ما در زمانی زندگی می کنیم که نه تنها تعداد زیادی از فیلم های علمی‌تخیلی وجود دارند، بلکه بسیاری از آن ها را دیده ایم. سینما برای به تصویر کشیدن رویاهای ما وجود دارد و سینمای علمی‌تخیلی برای به تصویر کشیدن خلاقانه ترین رویاهای ما، سفر در زمان، دنیاهای موازی، کامپیوترهای هوشمند، ربات هایی که سرپیچی می کنند، بیگانه های فرازمینی، پیمایش آسمان، ابزارهای جاسوسی فوق پیشرفته، ابزارهای ارتباطی و... همچنان به حیات خود ادامه می دهد.
«تخیل همه چیز است» اگر با این جمله «آلبرت انیشتین» موافق باشید به طور قطع از طرفداران فیلم های پر مخاطب در گونه علمی‌تخیلی هستید. اگر بگوییم دنیای امروز، دنیای ایده و خیال است بی راه نگفته ایم. مرز میان ایده و تکنولوژی به قدری کم شده است که در دنیای سینمای علمی‌تخیلی، شرکت‌ های رقیب بر سر ایده های ناب و زمان تولید کوتاه رقابت می کنند.

حال گروه ادبیات گمانه‌زن (آکادمی فانتزی) از تمامی هواداران و دوستداران سینمای علمی‌تخیلی دعوت می کند که در چهارشنبه ی این هفته برای یک بحث آزاد بار دیگر در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان جمع شوند.

حضور برای عموم آزاد است. از این رو شما دوستان عزیز را به شرکت در این جلسه به تاریخ چهارشنبه اول آبان ۱۳۹٢ از ساعت ١٧ تا ١٩ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ دعوت می‌کنیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه