نشست حضوری صد و پنجم: آلفرد بستر

  • زمان : ۱۳۹۱/۱۲/۱ ه‍.ش.،‏ ۵:۰۰
  • نمایش : ۱٬۷۹۹ دفعه
  • موضوع : اخبار

صد و پنجمین نشست گروه ادبیات گمانه‌زن(آکادمی فانتزی) در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در تاریخ ٢ اسفند ١٣٩١ برگزار خواهد شد.

 

در این جلسه ضمن هم‌خوانی داستانی از آلفرد بستر، به بحث و تبادل نظر در مورد این نویسنده خواهیم پرداخت. آلفرد بستر را به عنوان نویسنده‌ی عصر طلایی می‌شناسند ولی سبک نویسندگی منحصر به فردش او را از دیگر نویسندگان این دوره جدا می‌کند. فضاهای شهری و ذهنی نویسنده او را به علمی‌تخیلی‌نویسانی چون ویلیام گیبسون و نسل تکنوکالچر و سایبرپانک نزدیک‌تر می‌کند تا داستان‌های پر زرق و برق عصر طلایی. و گاهی حتا از او به عنوان پروتوسایبرپانک‌نویس یاد می‌شود.

 

مهم‌ترین آثار آلفرد بستر  "Stars my destination" و "Demolished Man" هستند که هیچ یک به طور کامل به فارسی ترجمه نشده اند. ویلیام گیبسون در مقدمه‌ی چاپ‌های بعدی کتاب "Stars my destination" می‌نویسد: «...هر نوشته‌ی ژانری دیگری که تا آن زمان خوانده بودم در مقایسه با این کتاب بستر کودکانه جلوه می‌کرد...»

 

از همین نویسنده «آدم بدون حوا» برگردان شیرین سادات صفوی در آرشیو آکادمی فانتزی موجود است.

 

حضور برای عموم آزاد است. از این رو شما دوستان عزیز را به شرکت در این جلسه به تاریخ چهارشنبه ٢ اسفند ۱۳۹۱ از ساعت ١٧ تا ١٩ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ (برای دیدن نقشه این‌جا را كلیک كنید) دعوت می‌کنیم.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه