قطعی شدن اکران "تهران 1500"

  • زمان : ۱۳۹۱/۱۲/۴ ه‍.ش.،‏ ۵:۰۰
  • نمایش : ۱٬۹۵۶ دفعه
  • موضوع : اخبار

آکادمی فانتزی - تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی "تهران 1500" از قطعی شدن اکران این فیلم در نوروز 1392 در تهران و شهرستان‌ها خبر داد.

محمدرضا ابوالحسنی تهیه‌کننده "تهران 1500" با قطعی شدن اکران این فیلم سینمایی در نوروز 1392 گفت: پیش از این قرار بود این فیلم در اکران نوروزی 91 باشد اما به دلایل مشکلات بسیار، اکران "تهران 1500" به 15 آذرماه موکول شد اما این‌بار هم به دلیل ارائه نشدن حواله اکران توسط شورای صنفی نمایش به سینما آزادی، اکران این فیلم در آن زمان منتفی شد.

وی در ادامه افزود: پس از این ماجرا با پیگیری‌های انجام شده، فیلم "تهران 1500" در نوروز 92 روی پرده خواهد رفت و این‌بار دیگر اکران فیلم در ایام نوروز قطعی است. از همین رو از نیمه دوم اسفندماه برنامه تبلیغاتی گسترده‌ای در این زمینه در تهران و شهرستان‌ها اجرا خواهد شد.

تهیه کننده فیلم تهران "1500" در ادامه افزود: از همه ظرفیت‌های اکران در تهران و شهرستان استفاده خواهیم کرد و در نهایت امیدوارم این انیمیشین ایرانی با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شوند. مخاطب در این فیلم با آینده ایران و به‌ویژه تهران در سال 1500 مواجه است و از آنجا که این فیلم با صنعت و هنر انیمیشن در سینمای ایران ساخته شده، خوب است که روی پرده دیده شود.

ابوالحسنی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به تغییرات این انیمیشن پس از نمایش در جشنواره فیلم فجر پارسال گفت: تغییرات کوچکی در تدوین و تا اندازه‌ای موسیقی این فیلم ایجاد شد و پس از آن دیگر تغییراتی در کل اثر ایجاد نشد.

داستان "تهران 1500" به کارگردانی بهرام عظیمی درباره پیرمردی است به نام اکبر با بازی مهران مدیری که 160 سال سن دارد و در آستانه مرگ از نوه‌اش با بازی هدیه تهرانی که در کره ماه درس می‌خواند می‌خواهد به زمین برگردد و اول ازدواج کند و بعد مدرکی را پیدا کند مبنی‌بر اینکه او در دهه 1360 در نمایش‌های سیاه‌بازی حضور داشته است.

اکبر این گواهی را می‌خواهد برای اینکه آرزوی او این است که در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود. نوه او با ورود به ایران گرفتار دردسرهای شهر تهران در چند دهه بعد می‌شود و یک راننده تاکسی جوان با بازی بهرام رادان هم گرفتار عشق این خانم می‌شود...

 

بن‌مایه: خبرگزاری مهر

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه