حکایت‌های مریخ در راه ارشاد

  • زمان : ۱۳۹۱/۲/۳۰ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۳۶۱ دفعه
  • موضوع : اخبار

آکادمی فانتزی – کتاب «حکایت‌های مریخ» برای دریافت مجوز و چاپ به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌شود.

کتاب «حکایت‌های مریخ» مجموعه داستان کوتاه نوشته‌ی ری بردبری، نویسنده‌ی نامدار و پرکار علمی تخیلی است. داستان‌های این مجموعه که در ژانر و گونه‌ی علمی تخیلی جای دارند، توسط میان‌پرده‌هایی به هم پیوسته هستند. بردبری، نویسنده‌ای که لقب شاعر علمی‌تخیلی را هم گرفته است، این کتاب را به گونه‌ی رشته‌افسانه نوشته است. علی‌رغم این‌که بسیاری این اثر را علمی‌تخیلی می‌دانند خود وی می‌گوید: «علمی‌تخیلی توصیف واقعیت است و فانتزی شرحی خیال‌پردازانه. از این روست که حکایت‌های مریخ علمی‌تخیلی نیست، فانتزی است. معلوم است که ممکن نیست چنان اتفاقاتی روی دهد. به همین دلیل است که اثری ماندگار خواهد بود، چون همانند اساطیر یونان است و اسطوره‌ها مانا هستند.» 

قبلاً در «هفته‌ی بردبری» (بهمن ۱۳۸۵) یکی از داستان‌های این مجموعه با سرنام «هنوز دل عاشق است و ماه تابان...» در آکادمی فانتزی منتشر شده است. 

 

این کتاب پیشتر و در سال ۸۵ به دست مهدی بنواری به فارسی ترجمه شده بود، اما چاپ و نشر آن تا اکنون مسکوت مانده بود. و امسال دوباره به همت و تلاش فرزاد فربد، مدیر نشر پریان، ویرایش و صفحه‌بندی شده و برای دریافت مجوز نشر و چاپ به وزارت ارشاد فرستاده شده است.

 

در این کتاب از مقدمه‌ی ترجمه‌ی اسپانیایی کتاب به قلم خورخه لوییس بورخس استفاده شده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه