حماسه کرپسلی به «دریای خون» رسید

  • زمان : ۱۳۹۱/۱۰/۲ ه‍.ش.،‏ ۵:۰۰
  • نمایش : ۱٬۳۶۱ دفعه
  • موضوع : اخبار

آکادمی فانتزی - «دریای خون» نوشته دارن شان با ترجمه فرزانه کریمی توسط انتشارات قدیانی به چاپ رسید.

این کتاب جلد دوم از مجموعه «حماسه کرپسلی» این نویسنده است. تولد یک قاتل جلد اول از مجموعه‌ای چهار جلدی است. راوی داستان شرح ماجرا را از دوران کودکی لارتن کرپسلی شخصیت اصلی کتاب، آغاز کرده اما داستان با وجود فضای تخیلی‌اش به سویی رفته است که گویی مخاطب آن باید خواننده جوان یا بزرگسال باشد.

سیر پیشرفت داستان در جلدهای بعدی مجموعه، قابل پیش‌بینی نیست اما داستان همچون اقتباس جدیدی از قصه‌های سرزمین اشباح از همین نویسنده به نظر می‌آید به گونه‌ای که گویی همان فضا، شخصیت‌ها و ماجراها این بار از منظر لارتن کرپسلی بازخوانی شده‌اند.

در نسخه ترجمه‌شده این اثر نیز اندک تعدیل‌هایی اعمال شده است تا حساسیت‌های عرفی و اخلاقی جامعه اسلامی ایران برانگیخته نشود. هرچند که شاید این اصلاحات از جهاتی وجهه فکری و اخلاقی نویسنده را تطهیرشده بنمایاند اما به محتوا و جذابیت‌های ادبی اثر آسیبی وارد نکرده است.

در بخشی از داستان می‌خوانیم: لارتن از هیچ‌چیز مطمئن نبود. اختیارش را به گام‌های خود سپرده بود تا او را به هر سو که می‌خواهند بکشند.... ناگهان چادر بزرگ و برافراشته‌ جادوگر را دید. ایوانا منتظرش بود. او می توانست به سردرگمی‌های شبح پایان دهد، می‌توانست او را به جایی برگرداند که به آن تعلق داشت، می‌توانست به او هشدار دهد تا از حادثه‌ای خونبار و جنون‌آمیز دوری کند اما مجاز نبود...

این کتاب 296 صفحه‌ای در بیست و پنج قسمت، شمارگان 1650 نسخه و قیمت 9 هزار تومان منتشر شده است.

 

بن‌مایه: خبرگزاری مهر

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه