بزرگداشت ری بردبری شاعر علمی‌تخیلی

  • زمان : ۱۳۹۱/۳/۲۱ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۱٬۴۶۸ دفعه
  • موضوع : اخبار

یکی دیگر از قلم‌های طلایی هم شکست. شاعر علمی‌تخیلی، ری بردبری، درگذشت. این هفته، در هشتاد و هفتمین نشست حضوری یادش را گرامی خواهیم داشت.

 

 هشتاد و هفتمین نشست حضوری پیاپی و ششمین نشست بهاری مشترک گروه ادبیات گمانه‌زن (آکادمی فانتزی) و کارگروه علمی‌تخیلی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به ری بردبری اختصاص دارد.

 

در این جلسه بردبری را با خواندن داستانی تازه از او باز خواهیم شناخت. این هفته دو داستان «نم نمک باران خواهد بارید» و «تبعیدی‌ها» اثر خالق مرد مصور را با هم خواهیم خواند. درباره‌ی داستان‌ها گفتگو خواهیم کرد و درباره‌ی دستاوردهای عمر ۷۰ ساله‌ی کاری این نویسنده‌ی بزرگ، دیدگاه‌هایش و زندگی‌اش گفتگو خواهیم کرد.  

 

هر دو داستان  از مجموعه داستان‌های مریخی بردبری است که در مجموعه‌های مختلفی چاپ شده‌اند. ترجمه فارسی «نم‌نمک باران خواهد بارید»، از کتاب «حکایت‌های مریخ» برای اولین بار خوانده شده و ترجمه‌ی «تبعیدی‌ها» هم پس از سال‌ها مجدداً باز منتشر می‌شود. 

 

نشست به صورت گفتگو خواهد بود و حضور عموم در آن آزاد است. شما دوست عزیز را به حضور در این جلسه به تاریخ چهارشنبه ٢۴ خرداد ۱۳۹۱ در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی خیابان سمیه، بین فرصت و مفتح، بن‌بست پروانه، پلاک ٢ (برای دیدن نقشه این‌جا را كلیک كنید) دعوت می‌کنیم. 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه