برندگان جایزه هوگو ۲۰۱۲ معرفی شدند

  • زمان : ۱۳۹۱/۶/۱۳ ه‍.ش.،‏ ۴:۰۰
  • نمایش : ۹۷۰ دفعه
  • موضوع : اخبار

آکادمی فانتزی – برندگان جایزه هوگو ۲۰۱۲ دیشب – ۱۲ شهریور – معرفی شدند.

 

جایزه هوگو، جایزه‌ای است که از سال ۱۹۵۳ میلادی به بهترین داستان‌ها و کتاب‌های علمی تخیلی و فانتزی به زبان انگلیسی اهدا می‌شود.

بهترین رمان:

 

*برنده: در میان دیگران – نوشته جو والتون (انتشارات تور)

*رقص با اژدهایان – نوشته جورج آر. آر. مارتین (بنتام اسپکترا)

*سررسید – نوشته میرا گرانت (اوربیت)

*سفیرشهر – نوشته چاینا میه‌ویل (مک‌میلان بریتانیا / دل ری)

*لویاتان بیدار می‌شود – نوشته جیمز اس. ای. کوری (اوربیت)

 

بهترین رمان کوتاه:

 

*برنده: مردی که به مه پل ساخت – کیج جانسون (آسیموف سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۱)

*شمارش معکوس – میرا گرانت (اوربیت)

*جغد برفی – کارولین ایوان گیلمن (مجله فانتزی و علمی تخیلی نوامبر و دسامبر ۲۰۱۱)

*دو بار مرا ببوس – مری روبینت کووال (آسیموف ژوئن ۲۰۱۱)

*مردی که تاریخ را به پایان برد: وقایع‌نگاری – کن لیو (پنورس ۳)

*بی‌صدا و بسیار سریع – کاترین ام. والنته (WSFA)

 

بهترین نوولت:

 

*برنده: شش ماه، سه روز – چارلی جین اندرس (تور)

*تفسیر کپنهاگ – پل کورنل (آسیموف ژوئیه ۲۰۱۱)

*زمین‌های طلا – ریچل سویرسکی (اکلیپس چهار)

*پرتو روشنایی – برد آر. تورگرسن (آنالوگ دسامبر ۲۰۱۱)

*چیزی که پیدا کردیم – جف ریمن (مجله فانتزی و علمی تخیلی مارس و آوریل ۲۰۱۱)

 

بهترین داستان کوتاه:

 

*برنده: نمایشگاه جانوران کاغذی – کن لیو (مجله فانتزی و علمی تخیلی مارس و آوریل ۲۰۱۱)

*زنبورهای بی‌عسل نقشه‌کش و زنبورهای عسل شورشی – ای. لیلی یو (کلارکزورلد آوریل ۲۰۱۱)

*بازگشت به خانه – مایک رزنیک (آسیموف آوریل و مه ۲۰۱۱)

*جابه‌جایی – نانسی فولدا (آسیموف مارس ۲۰۱۱)

*نبرد سایه‌ی اژدهایان شب: کتاب یک: شهر مرده: پیش‌گفتار – جان اسکالزی (تور)

 

بهترین کار وابسته به ادبیات گمانه‌زن:

 

*برنده: دانشنامه‌ی علمی تخیلی، ویرایش سوم – ویراستاران جان کلوت، دیوید لنگفورد، پیتر نیکولز، گراهام اسلیت (گولانژ)

*جار جار بینکز باید بمیرد... و دیگر دیدگاه‌ها درباره‌ی فیلم‌های علمی تخیلی – دانیل ام. کیمل (فانتاستیک بوکز)

*کتاب مقدس استیم‌پانک: راهنمای تصویری به دنیای کشتی‌های فضایی، روپوش‌ها و عینک‌های پرواز تخیلی، دانشمندان دیوانه و ادبیات ناشناخته – جف وندرمیر و اس. جی. چمبرز (آبرامز ایمیج)

*دختران گناهکار – شانن مک‌گوییر

*بهانه‌های نوشتن، فصل ۶ – برندون ساندرسون، دن ولز، هاوارد تیلر، مری روبینت کووال و جوردن ساندرسون

 

بهترین داستان تصویری:

 

*برنده: حفر کننده – اورسولا ورنون (سوفاوولف پرس)

*افسانه‌ها شماره ۱۵: گل سرخی – ویل بیلینگام و مارک باکینگام (ورتیگو)

قفل‌ها و کلید شماره ۴، کلید‌هایی به پادشاهی – جو هیل، طراحی گابریل رودریگز (IDW)

*مزدور بی‌ارزش: افزایش نیرو – نوشته و طراحی هاوارد تیلر، رنگ‌آمیزی تراویس والتون (تیلر کورپوریشن)

*نانوشته (شماره ۴): لویاتان – محصول مایک کری و پیتر گراس، نوشته مایک کری، طراحی پیتر گراس (ورتیگو)

 

بهترین ادبیات نمایشی، بلند:

 

*برنده: بازی تاج و تخت (فصل ۱) – محصول دیوید بنیوف و دی. بی. وایز، نوشته دیوید بنیوف، دی. بی. وایز، برایان کوگمن، جین اسپنسون و جورج آر. آر. مارتین، کارگردان برایان کرک، دانیل میناهان، تیم ون‌پاتن و آلن تیلور (HBO)

*کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو – فیلمنامه کریستوفر مارکوس و استفن مک‌فیلی، کارگردان جو جانستون (مارول)

*هری پاتر و یادگاران مرگ بخش ۲ – فیلمنامه استیو کلاوز، کارگردان دیوید یاتس (برادران وارنر)

*هوگو – فیلمنامه جان لوگان، کارگردان مارتین اسکورسیزی (پارامونت)

*کد منبع – فیلمنامه بن ریپلی، کارگردان دانکن جونز (وندوم پیکچرز)

 

بهترین ادبیات نمایشی، کوتاه:

 

*برنده: همسر دکتر (دکتر هو) – نوشته نیل گیمن، کارگردان ریچارد کلارک (بی‌بی‌سی ولز)

*سخنرانی دریافت جایزه‌ی هوگو درینک تانک – کریستوفر جی گارسیا و جیمز بیکن (رنوویشن)

*دختری که منتظر بود (دکتر هو) – نوشته تام مک‌رائه، کارگردان نیک هوران (بی‌بی‌سی ولز)

*مرد خوب به جنگ می‌رود (دکتر هو) – نوشته استیون موفات، کارگردان پیتر هوآر (بی‌بی‌سی ولز)

*نظریه بی‌نظمی درمانی (انجمن) – نوشته دن هارمون و کریس مک‌کنا، کارگردان جف ملمن (ان‌بی‌سی)

 

بهترین سردبیر و ویراستار، بخش کوتاه:

 

*برنده: شیلا ویلیامز

*جان جوزف آدامز

*نیل کلارک

*استنلی اشمیت

*جاناتان استراهان

 

بهترین سردبیر و ویراستار، بخش بلند:

 

*برنده: بستی وولهایم

*لو آندرس

*لیز گورینسکی

*آن لسلی گروئل

*پاتریک نیلسن هیدن

 

بهترین طراح حرفه‌ای:

 

*برنده: جان پیکاسیو

*دن دوس‌سانتوس

*باب ایگلتون

*مایکل کومارک

*استفن مارتینیر

 

بهترین مجله نیمه‌حرفه‌ای:

 

*برنده: لوکاس – سردبیران لیزا گروئن ترومبی، کریستن گونگ وونگ

*مجله اپکس – سردبیران کاترین ام. والنته، لین ام. توماس و جیسون سایزمور

*اینترزون – سردبیر اندی کاکس

*لایت‌اسپید – سردبیر جان جوزف آدامز

*نیویورک ریویو علمی تخیلی – سردبیران دیوید جی. هارتول، کوین جی. مارونی، کریس دایکمن، آورام گرومر

 

بهترین گروه هواداری:

 

*برنده: اس‌اف سیگنال – سردبیر جان ده‌ناردو

*بنانا وینگز – سردبیران کلر برایلی و مارک پلامر

*درینک تانک – سردبیران جیمز بیکن و کریستوفر جی گارسیا

*فایل ۷۷۰ – سردبیر مایک گلایر

*جورنی پلنت – سردبیران جیمز بیکن و کریستوفر جی گارسیا

 

بهترین نویسنده هوادار:

 

*برنده: جیم سی. هاینز

*جیمز بیکن

*کلر برایلی

*کریستوفر جی گارسیا

*استیون اچ. سیلور

 

بهترین طراح هوادار:

 

*برنده: مورین استارکی

*برد دبلیو. فاستر

*رندال مونرو

*اسپرینگ شونهوث

*استیو استایلز

*تارال وین

 

بهترین رادیو هواداری:

 

*برنده: اس‌اف اسکویی‌کست – لین ام. توماس، شانن مک‌گوییر، پل کورنل، الیزابت بیر و کاترین ام. والنته

*کود استریت پادکست – جاناتان استراهان و کری کی. وولف

*گالاکتیک سوبوربیا پادکست – آلیسا کراسنوستاین، الکس پیرس، تنسی رینر رابرتز و اندرو فینچ

*اس‌اف سیگنال پادکست – جان ده‌ناردو، جی‌پی فرانتز و پاتریک هستر

*استارشیپ‌سوفا – تونی سی. اسمیت

 

جایزه جان دبلیو. کمپل برای بهترین نویسنده تازه‌کار:

 

*برنده: ای. لیلی یو

*مور لافتری

*استینا لایچت

*کارن لرد

*برد آر. تورگرسن

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه