استاد بزرگی داستان‌های تخیلی در اختیار یک آمریکایی، جین وولف

  • زمان : ۱۳۹۱/۹/۲۹ ه‍.ش.،‏ ۵:۰۰
  • نمایش : ۱٬۲۶۴ دفعه
  • موضوع : اخبار

آکادمی فانتزی - جین وولف جایزه استاد بزرگی را برای یک عمر دستاورد ادبی دریافت کرد و به نویسندگانی چون اورسولا لی گوین، ایزاک آسیموف و ری برادبری پیوست.

به نقل از گاردین، جین ولف نویسنده کتاب «کتاب خورشید جدید» که نیل گیمن وی را «یکی از بهترین نویسندگان زنده این ژانر» خوانده، به عنوان استاد بزرگ داستان‌های علمی و فانتزی انتخاب شد.

این عنوان که از سوی نویسندگان داستان‌های علمی و فانتزی آمریکا (SFWA) اهدا می‌شود، ولف را به عنوان دریافت کننده جایزه استاد بزرگ یادبود دیمون نایت در سال 2012 معرفی کرد. او برای دستاورد یک عمر تلاش در عرصه داستان‌های علمی و فانتزی به این افتخار نایل آمد.

این نویسنده با ادبیات حماسی و پیچیده خود که «کتاب داستان خورشید نو» که در آینده بعید - زمانی که خورشید به آرامی در حال مردن است - می‌گذرد، شناخته شده است.

جان اسکالسی رمان نویس و رئیس SFWA گفت: باید خیلی جستجو کنی تا بتوانی نویسنده معاصر آثار فانتزی پیدا کنی که از جین ولف تاثیر نگرفته باشد.

این نویسنده 81 ساله آمریکایی آثار دیگری نیز در کارنامه‌اش دارد که «پنجمین سر سربروس» و «صلح» از جمله آنهاست. در همین حال کانی وسلیس برنده سال پیش این جایزه به ستایش داستان‌های کوتاه ولف از جمله مجموعه «جزیره دکتر مرگ» و «مرگ دکتر آیلند» و «شهر طلایی دوردست» پرداخت.

ولف این جایزه را ماه می‌ (اردیبهشت) در مراسم اهدای جایزه نبولا در سن خوزه دریافت می‌کند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه