آغاز فیلم‌برداری قسمت هشتم جنگ ستارگان

  • زمان : ۱۳۹۴/۶/۲۵ ه‍.ش.،‏ ۱۸:۳۹
  • نمایش : ۴٬۶۹۱ دفعه
  • موضوع : اخبار

درحالی‌که کمتر از 100 روز تا اکران اپیزود هفتم جنگ ستارگان با نام «بیداری نیرو» زمان باقی است، گروه تهیه فیلم در ایرلند آماده شروع فیلم‌برداری اپیزود هشتم هستند که قرار است در سال 2017 به نمایش گذاشته شود. این فیلم قسمت دوم از سه‌گانه سوم جنگ ستارگان خواهد بود که با بیداری نیرو به کارگردانی جی.جی. آبرامز آغاز شده است و با اپیزود هشتم به کارگردانی رایان جانسون ادامه خواهد یافت.

اگرچه قرار بود امروز نخستین روز فیلم‌برداری در ایرلند باشد اما این برنامه با تعویق روبرو شد. برخی از شایعات خبر از حادثه‌ای داشتند که برای مارک همیل بازیگر نقش لوک اسکای واکر در محل فیلم‌برداری رخ داده بود. اما عوامل فیلم این موضوع را تکذیب کرده‌اند.

پس از کمپین تبلیغاتی موفقی که مجموعه جدید جنگ ستارگان آغاز کرده است، همه منتظر تماشای نخستین فیلم از سه‌گانه جدید هستند. لوکاس فیلم که هم‌اکنون بخشی از کمپانی دیزنی است، تصمیم گرفته است کارگردانی هر اپیزود از داستان اصلی را به کارگردانی متفاوت بسپارد. بااین حال جی جی آبرامز در نقش تهیه‌کننده اجرایی در پروژه حضور خواهد داشت اما کارگردانی دو قسمت بعدی را بر عهده ندارد. اپیزود هفتم را رایان جیسون کارگردانی خواهد کرد که در سال‌های اخیر به‌واسطه فیلم «لوپر» موردتوجه قرار داشت.

در همین حال و در شرایطی که لوکاس فیلم اعلام کرده است هرسال یک فیلم از مجموعه داستان اصلی جنگ ستارگان را اکران خواهد کرد، به‌طور همزمان فیلم‌های موسوم به آنتولوژی که به دنیای حاشیه جنگ ستارگان می‌پردازد نیز در دست تولید است. هم‌اکنون فیلم‌برداری نخستین آنتولوژی به نام «روگ وان» در حال انجام است و چند روز پیش مجموعه‌ای از تصاویر از صحنه فیلم‌برداری آن به بیرون درز کرد.

گفته می‌شود داستان روگ وان به تلاش گروهی از شورشیان ضد امپراتوری اختصاص دارد که به دنبال به دست آوردند نقشه‌های ستاره مرگ هستند.

همچنین در شایعه‌ای دیگر مطرح‌شده است که ممکن است لوکاس فیلم نیز همانند کمپانی پسرعموی خود، مارول که آن هم زیرمجموعه دیزنی است، پس از تیتراژ پایانی بیداری نیرو، بخش کوچکی از یکی از فیلم‌های آینده و احتمالاً روگ وان را به نمایش بگذارد اما هیچ‌یک از مقامات دیزنی یا لوکاس فیلم این موضوع را تائید نکرده‌اند.

درحالی‌که شمارش معکوس برای اکران اپیزود 7 جنگ ستارگان آغازشده است، بر حجم انتظارات از این فیلم روزبه‌روز افزوده می‌شود. باید دید آبرامز توانسته اثری را خلق کند که بتواند این بار سنگین را تحمل کند یا خبر؟

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه